Амбицията на читалище „Възраждане“ е да утвърди мястото си на културен и информационен център в съвременното социално-културно пространство. Основа на успешната работа е съчетаването на традицията със съвременните изисквания.
Заповед № 33/07.09.2021 г. за режима на работа.
Дейността на всички присъствени групови и индивидуални форми на дейност в читалището, включително и тези, организирани от външни физически или юридически лица, да се осъществява, считано от 07.09.2021 г., при използване на 30% от капацитета на помещението, но не повече от 10 души в помещение, защитни маски и физическа дистанция между участниците най-малко 1,5 м. и при спазване на всички противоепидемични мерки – дезинфекция, проветряване и хигиена на ръцете.
Събитието се състоя на 02.11.2021 г. в салона на читалището. Слово, с което се обосновава изборът на проф. Топалов, преглед на по-значимите му литературни произведения и позицията му за защита на българския национален интерес, произнесе председателят на читалището Росен Велчев.
изтегли от тук
Реч при връчване на наградата „За значим принос към българското общество“ за 2019 г., с лауреат Негово Светейшество Неофит, Патриарх Български и Митрополит Софийски, Софийска Света Митрополия, София, 17.12.2019 г.
изтегли от тук
Реч при връчване на първата награда „За значим принос към българското общество“ с лауреат Мая Манолова, омбудсман на Република България
Народно читалище „Възраждане 1928“, София, 27.11.2018 г.
изтегли от тук
Курсът по езикова култура в читалище „Възраждане“. Участниците придобиват умения за създаване и възприемане на различните текстове.
Школата предлага обучение по пиано, китара, цигулка и солфеж.