Амбицията на читалище „Възраждане“ е да утвърди мястото си на културен и информационен център в съвременното социално-културно пространство. Основа на успешната работа е съчетаването на традицията със съвременните изисквания.
Участие на Студио за народно пеене НУША с ръководител Нели Андреева в Международния музикален университетски фестивал в гр.Белфор , Франция
Международен университетски фестивал в Белфорт (FIMU de Belfort) се организира от 28 години и тази година е 29-то издание на фестивала. Той дава възможност на много музиканти да покажат таланта си. Поканените участници идват от цял свят, за да споделят с останалите красотата на своята култура. Повече от 80 000 души са посетителите ,а около 130 групи и оркестри вземат участие във фестивала на 15 сцени на открито и на закрито. През 2015 г. организаторите избират да отдадат специално внимание и почит на най-древния инструмент – човешкия глас. Поради тази причина тази година фестивалът представи програма от концерти свързани с вокалната музика.Участниците във фестивала се избират на конкурсен принцип.ФИМУ е спонсориран и подкрепен от множество много големи компании, между които и Дженеръл електрик , Ямаха и др.
Френският канал 3 е медиен партньор на фестивала и излъчва неговата програма.
Всичко това говори за високото ниво и престижа на ФИМУ не само във Франция, а и в света.
Вокално студио Нуша изнесе три концерта на три различни сцени:
На 23.05- на сцена Музикален павилион на градския площад пред 2-3х. души,
На 24.05 на закрита сцена в Празничната зала на Площада на Републиката-препълнена зала,
На 25.05. на закрита сцена-пълна Конферентна зала в Атриума, което означава ,че основната ни цел - да представим достойно българския песенен фолклор бе изпълнена перфектно. Певиците от Нуша водени от своята ръководителка Нели Андреева пяха отлично и бяха аплодирани от публиката при всяко свое изпълнение. В чисто професионален план , те получиха признанието на френската публика за своя талант и всеотдаен труд. Така професионалната изява на всяка една от тях, превърна групата в единен колектив, който повишава своя авторитет. В края на концерта в Празничната зала на 24-ти май, те изнесоха на сцената българското знаме и запяха химна на Св.Св. Кирил и Методий- създателите на нашата писменост. Публиката , информирана за повода за това тяхно изпълнение, ги аплодира отново.
Събитието се състоя на 02.11.2021 г. в салона на читалището. Слово, с което се обосновава изборът на проф. Топалов, преглед на по-значимите му литературни произведения и позицията му за защита на българския национален интерес, произнесе председателят на читалището Росен Велчев.
изтегли от тук
Реч при връчване на наградата „За значим принос към българското общество“ за 2019 г., с лауреат Негово Светейшество Неофит, Патриарх Български и Митрополит Софийски, Софийска Света Митрополия, София, 17.12.2019 г.
изтегли от тук
Реч при връчване на първата награда „За значим принос към българското общество“ с лауреат Мая Манолова, омбудсман на Република България
Народно читалище „Възраждане 1928“, София, 27.11.2018 г.
изтегли от тук
Курсът по езикова култура в читалище „Възраждане“. Участниците придобиват умения за създаване и възприемане на различните текстове.
Школата предлага обучение по пиано, китара, цигулка и солфеж.